Онлайн графік погодинних відключень (ГПВ)

*Юридичним споживачам пошук проводити по EIC коду або особовому рахунку
*Для побутових та юридичних споживачів
*Для побутових та юридичних споживачів
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
нд 21.07
пн 22.07
вт 23.07
ср 24.07
чт 25.07
пт 26.07
сб 27.07

Уточнення щодо відміток у графіку відключення:

image-20240516133804-2 Підтверджено в погодинному графіку відключень на цей день і час. Близька до 100% ймовірність вимкнення
image-20240516133651-1 Є в погодинному графіку відключень, але відключення не було підтверджено в цей день і час. Є можливість відключення.
іконка 3 У цей день і час немає в погодинному графіку відключень.

 

Якщо світла немає тривалий час – прохання повідомити нас про це в viber або telegram.

Viber
Viber
Telegram
Telegram

 

Iнструкцiя по пошуку відключення

 Пошук по адресі

Пошук виконується лише для побутових користувачів

Крок 1. Ввведіть перші літери назви населенного пункту та виберіть Ваш з випадаючого списку:
Крок 1

 

 

 

 

Крок 2. Введіть перші літери назви вулиці та виберіть Вашу з випадаючого списку:
Крок 2

Крок 3.
Введіть перші цифри номеру будинку та виберіть лівою кнопкою миші Ваш з випадаючого списку:
Крок 3

Система повідомить, чи є заплановані відключення за цією адресою, згідно затверженого графіку погодинних відключень (ГПВ):
Крок 4

 Пошук по EIC

Пошук виконується як для побутових так і юридичних користувачів

image-20240621144308-1

Пошук по особистому рахунку

Пошук виконується як для побутових так і юридичних користувачів

У випадку введення побутового особистого рахунку повернеться інформація по точці обліку, у випадку введення юридичного оособистого рахунку - необхідно обрати необхідну точку обліку з переліку:

image-20240621144636-2

Види графіків обмежень електропостачання

Види графіків обмежень електропостачання, які за необхідності можуть бути застосовані:

❗️ ГПВ - графік погодинного відключення електроенергії. Застосовуються, коли є певний час для підготовки до проведення відключень. Рішення про застосування ГПВ приймає НЕК «Укренерго» за погодженням з Міненерго. ГПВ застосовуються з метою дотримання доведених НЕК «Укренерго» граничних величин споживання електричної потужності, тобто коли електроенергії, яка генерується в Україні на електростанціях не може вистачити на всіх споживачів. У випадку застосування ГПВ, АТ "Вінницяобленерго" оприлюднює на своєму вебсайт періодичність, причини та тривалість застосування кожної черги, терміни перерви постачання електричної енергії населеним пунктам, окремим житловим масивам, вулицям із зазначенням годин доби. ГПВ розподіляються на шість рівних черг. Тривалість знеструмлення споживачів по ГПВ може коливатись від 2-х до 4-х годин з подачею електроенергії від 4-х до 2-х годин відповідно.

❗️ ГАВ - графік аварійних відключень електроенергії. Застосовується у разі виникнення гострого дефіциту потужності та електроенергії в енергосистемі України у зв’язку з аварійною ситуацією, яка склалася при раптовому порушенні режиму роботи електростанцій України або недопустимого перевантаження устаткування. Вводиться також у разі неефективності ГПВ.

Графік аварійних відключень містить перелік ліній електропередачі із зазначеною по кожній лінії потужністю, що повинна бути вимкнена у разі надходження відповідної команди диспетчера НЕК «Укренерго».

Команда про скасування ГАВ також надходить від НЕК «Укренерго».

Розбивки за датою або часом вимкнень у цих графіках немає.

❗️ СГАВ (Спец ГАВ) - Це комплекс заходів, спрямованих на розвантаження енергосистеми у значних обсягах, задля збереження стійкості роботи енергосистеми, які реалізуються відключенням ліній 35-150 кВ, а також трансформаторів та секцій шин на підстанціях 35-150 кВ. Вводиться та скасовується без попередження, за спеціальною командою диспетчера НЕК «Укренерго» у разі неефективності ГПВ та ГАВ.

Час виконання – 3 хвилини.

Наголошуємо: повідомити споживачів про його введення та тривалість – неможливо.

❗️ САВН - спеціальна автоматика відключення навантаження. Застосовується диспетчером НЕК «Укренерго» з метою запобігання порушенню режиму роботи об’єднаної енергосистеми України чи її окремих енергорайонів.

Режим, за яким більшість споживачів електроенергії у Вінниці та області, за винятком критичних інфраструктурних об'єктів та транспорту, тимчасово відключені від мережі.

Ці заходи призначені для забезпечення стабільності енергосистеми України.

Вони будуть діяти до надходження окремого розпорядження від НЕК "Укренерго".

❗️ АЧР – автоматичне частотне розвантаження. Автоматично відключає частину споживачів в разі виникнення гострого дефіциту генеруючої потужності внаслідок ракетних ударів ₚф по енергетичній інфраструктурі України.

У разі просідання промислової частоти, що відбувається у разі нестачі потужності приєднаних до енергосистеми електростанцій, починають вимикатися незагрозливі щодо наслідків, споживачі третьої або другої категорії електропостачання. Це потрібно, щоб повернути до придатного стану живлення, споживачів першої категорії (лікарні, очисні споруди, шахти, притулки, аеропорти тощо). Вимкнення відбувається поступово, з різними уставками частоти та часу.

Термін дії системи автоматичного контролю навантаження (АЧР) може варіюватися в залежності від конкретної ситуації та потреб енергосистеми.

Чому важко додзвонитися до КЦ? Куди я можу повідомити проблему чи поставити своє запитання?

Під час екстрених відключень ми справді фіксуємо величезну кількість дзвінків до контакт-центру, яка більше за звичайну у 6-10 разів. Дуже часто, під час екстренних відключень, відбуваються повітряні тривоги і наші співробітники йдуть у бомбосховище, щоб продовжити працювати вже звідти, але їм потрібен час на переміщення. Через це зростає тривалість очікування на лінії. Однак Ви завжди можете дізнатися актуальну інформацію на сайті, чи на сторінці Facebook.

Чому світло вимикають вночі?

Обмеження споживання діють як вдень, так і вночі. Тому що попри зменшення навантаження вночі - споживання електроенергії все рівно продовжується, особливо в холодний період. Нічні обмеження менші, ніж денні, однак вони також потрібні, щоб не сталося аварій на електромережах та підстанціях. 

Від чого зараз будуть залежати відключення? Коли застосовуються?

По-перше, від нових атак росії по енергоінфраструктурі України.

По-друге, від лімітів, що встановлює НЕК Укренерго. Ліміти, у свою чергу, можуть встановлюватися через:

- мережеві проблеми (на зразок аварій на підстанціях чи як наслідок ворожих обстрілів),

- проблеми з генерацією, наприклад, у час пікових навантажень. Частина енергетичних об’єктів знаходяться на тимчасово окупованій території, через що ми не можемо забезпечити генерацію на рівні до повномасштабного вторгнення.

 Також ми маємо обмеження імпорту електроенергії, і якщо потреба в електроенергії буде висока, її не зможуть забезпечити повністю. Тоді доведеться застосовувати відключення.

Чому в сусідньому під’їзді (будинку) є світло, а в моєму — ні?

Це залежить від того, коли відновиться постачання на вашій гілці. Також додамо, що незначна кількість будинків знаходяться на одних лініях з критичною інфраструктурою, тому відключення для них не діють.

Чого не слід робити під час відключень?

В жодному разі не користуватися ліфтом, щоб не застрягнути в ньому.

Не вмикати одразу всі гаджети та прилади, щоб не спричинити перенавантаження системи.

Не залишати без нагляду свічки та пальники.

Хто відповідає за відключення електроенергії?

Дефіцит у пошкодженій ворогом українській енергосистемі залишається значним. Тому: 

- НЕК Укренерго вимушений визначати для усіх ліміти споживання;

- оператору системи розподілу потрібно їх застосувати.

Чи кожного дня будуть відключення?

Все залежить від лімітів, що встановлює Укренерго. На них впливає стан енергосистеми, дефіциту енергетичної інфраструктури та темпи подальшого можливого пошкодження енергооб’єктів військами рф. 

Як тільки-но стан стабілізується — відключення за графіком припиняться.

Чому по адресі не відображається ГПВ для юридичних споживачів?

В зв’язку з тим що в одного юридичного споживача буває більше однієї точки споживання і вони не співпадають з юридичною адресою, це ускладнює алгоритм пошуку та може приводити до неочікуємого результату. Тому пошук по адресі виконується лише для побутових користувачів. Пропонуємо юридичним споживачам виконувати Пошук по EIC коду або Пошук по особовому рахунку

Пошук виконується як для побутових так і юридичних користувачів.
У випадку введення побутового особового рахунку повернеться інформація по точці обліку, у випадку введення юридичного особового рахунку - необхідно обрати необхідну точку обліку з переліку "Адреса":

image-20240703165257-1image-20240703165321-2