News
АТ «Вінницяобленерго» – personal account, transmit meter readings, call center 0 (800) 217-217 Аномальна спека суттєво збільшує навантаження на енергосистему України_0

Аномальна спека суттєво збільшує навантаження на енергосистему України

29 June 2026

📝Відповідно до вказівки НЕК "Укренерго" - NPC Ukrenergo, на завтра, 30 червня, прогнозується можливе застосування графіків погодинних відключень (ГПВ) для побутових споживачів та графіків обмеження потужності (ГОП) для промисловості. Такі заходи необхідні для збереження балансу в Об'єднаній енергосистемі в умовах різкого зростання споживання електроенергії.

🔆Основна причина — аномально високі температури. У спекотні дні значно зростає використання кондиціонерів і систем охолодження не лише в оселях, а й у торговельних центрах, офісах, на підприємствах та інших великих об'єктах. Це створює додаткове навантаження на мережу, особливо у вечірні години.

⚠️Ситуацію ускладнює й те, що 👷👷‍♀️енергетики продовжують відновлювати 🛠️🏭пошкоджені внаслідок російських атак об’єкти. 

‼️Щоб допомогти енергосистемі працювати стабільніше, за можливості перенесіть використання енергоємних електроприладів із вечірнього пікового періоду з 16:00 до 22:00 на денний час — з 10:00 до 16:00. Саме таке зміщення навантаження допомагає зменшити дефіцит потужності в години максимального споживання.

❗️Просимо поставитися до ситуації з розумінням та завчасно підготуватися до можливих обмежень:

✔зарядіть телефони, павербанки та інші необхідні вам пристрої;

✔стежте за офіційними повідомленнями АТ "Вінницяобленерго"на нашому сайті https://voe.com.ua/ та у чат-ботах - вайбер http://vb.voe.com.ua й телеграм https://t.me/pat_voe_bot?start

🔻У разі запровадження ГПВ перевіряйте свою чергу та актуальний графік відключень на офіційних ресурсах компанії:

🔹 у розділі онлайн графік погодинних відключень https://voe.com.ua/disconnection/detailed

🔹 в особистому кабінеті https://vn.e-svitlo.com.ua/ на сайті АТ "Вінницяобленерго"

🤝Дякуємо кожному, хто відповідально споживає електроенергію. Саме спільними зусиллями ми допомагаємо енергосистемі працювати стабільніше.

Share: